sekcjaringo@op.pl
tel.486632230

VI Mistrzostwa Świata w RingoW dniach 1 - 3 sierpnia w Staykach na Białorusi rozgrywano VI Mistrzostwa Świata w Ringo. W mistrzostwach uczestniczyli reprezentanci 9 państw: Białoruś, Czechy, Indie, Kenia, Niemcy, USA, Polska, Rosja, Republika Południowej Afryki.

Reprezentacja Polski wystartowała w skromnym ośmioosobowym składzie: Michalina Kunecka, Izabela Kowalczyk, Monika Wangryn, Paulina Wangryn, Grzegorz Majerski, Hubert Komorowski, Andrzej Teklak, Paweł Wangryn, trener – Mariusz Wangryn. W skład reprezentacji Polski powołany został reprezentant naszego Klubu – Hubert Komorowski.

W pierwszym dniu Mistrzostw rozgrywanych w Kompleksie Przygotowań Olimpijskim, ringowcy rywalizowali w grach pojedynczych. Bardzo dobrze zaprezentowała się nasza reprezentacja plasując się na czołowych miejscach.

Wyniki:

Kategoria Kobiet – gry pojedyncze

1 miejsce – Michalina Kunecka

2 miejsce – Monika Wangryn

3 miejsce – Paulina Wangryn

5-8 miejsce – Izabela Kowalczyk

Kategoria mężczyzn – gry pojedyncze

1 miejsce – Pawel Chuduk - Białoruś

2 miejsce – Paweł Wangryn

3 miejsce – Andrzej Teklak

5-8 miejsce – Hubert Komorowski, Grzegorz Majerski


Drugiego dnia rozgrywano gry dwójkowe kobiet i mężczyzn oraz miksty, nasza reprezentacja zaliczyła kolejny udany występ zwyciężając w grach deblowych kobiet (P. Wangryn i M. Wangryn), oraz w mikstach (M. Kunecka i G. Majerski), w grach deblowych mężczyzn zajęliśmy 2 miejsce (A. Teklak, Grzegorz Majerski).

Wyniki:

Gry dwójkowe Kobiet

1 miejsce – Paulina Wangryn, Monika Wangryn

2 miejsce - Tatsiana Dzianisava, Ina Vilchynskaya - Białoruś

3 miejsce – Michalina Kunecka, Izabela Kowalczyk

Gry dwójkowe mężczyzn

1 miejsce - Chuduk Pavel, Chuduk Viachaslau - Białoruś

2 miejsce – Andrzej Teklak, Grzegorz Majerski

5 miejsce – Paweł Wangryn, Hubert Komorowski

Miksty

1 miejsce – Michalina Kunecka, Grzegorz Majerski

5 miejsce – Paulina Wangryn, Andrzej Teklak


Trzeciego dnia podczas VI Mistrzostw Świata w Ringo rozgrywanych na Kompleksie Olimpijskim w Staykach na Białorusi rywalizacja toczyła się w turnieju drużynowym. Do rozgrywek o tytuł Drużynowego Mistrza Świata przystąpiło 5 drużyn: Białoruś, Indie, Niemcy, Polska i Republika Południowej Afryki po całodniowych zmaganiach, zaciętych i pasjonujących pojedynkach zwyciężyli gospodarze drużyna Białorusi przed Polską, na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Indii, na czwartym Niemiec, na piątym RPA.

Nasza reprezentacja przystąpiła do rywalizacji w niepełnym tylko ośmioosobowym składzie: Michalina Kunecka, Izabela Kowalczyk, Monika Wangryn, Paulina Wangryn, Grzegorz Majerski, Hubert Komorowski, Andrzej Teklak, Paweł Wangryn. Dały o sobie znać zmęczenie, drobne otarcia, kontuzje, brak dwóch osób w drużynie oraz brak zmienników w drużynie. Tym bardziej drugie miejsce należy uznać za sukces naszej reprezentacji.

VI Mistrzostwa Świata w Ringo doskonale przygotowane oraz przeprowadzone przez Białoruską Federację Ringo należy uznać za udane dla naszych reprezentantów. Wywalczyliśmy trzy złote medale, w singlach kobiet - Michalina Kunecka, w deblu kobiet - Monika i Paulina Wangryn, w mikstach - Michalina Kunecka i Grzegorz Majerski. Dwa srebrne medale, w singlach kobiet - Monika Wangryn, w singlach mężczyzn - Paweł Wangryn oraz w turnieju drużynowym. Trzy brązowe medale, w singlach kobiet - Paulina Wangryn, w singlach mężczyzn - Andrzej Teklak i w deblu kobiet – Michalina Kunecka i Izabela Kowalczyk.

Gratulujemy wszystkim naszym ringowcom udanego startu!

Fotografie - gry singlowe

Fotografie gry deblowe i miksty

Fotografie - gry drużynowe

VI Mistrzostwa Świata w Ringo

Filmy

Kalendarz

Lipiec 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Gościmy

Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.